Trening - piątek 27.07
09:00-10:30 boisko
Mecz - niedziela 28.07, zbiórka 10:45, Zabierzów Bocheński

Promień Mikluszwice Mistrzem Bocheńskiej Ligi Juniorów Starszych!

Po Mistrzostwie w Lidze Młodzików i Trampkarzy przyszedł czas na zwycięstwo w kategorii Juniora Starszego. Sztuki tej dokonali zawodnicy Promienia Mikluszowice z roczników 2001/2002 (oraz 2003 i 2000) kompletując tym samym "Potrójna Koronę Mistrzowską". Pomimo, iż w naszym składzie przeważali zawodnicy młodsi rocznikowo a ok. połowa klasyfikuje się do młodszej kategorii to nie mieliśmy sobie równych. Rozgrywki zakończyliśmy z 43 punktami na, które złożyło się 14 zwycięstw, remis i jedna minimalna porażka. Stosunek bramek wygląda równie imponująco 66:10 co daje średnią ponad 4 bramki na mecz! O końcowym triumfie zadecydowało zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu, nad drugim w tabeli zespołem Szreniawy 4:2. Teraz przed nami największe z dotychczasowych wyzwań. Już od najbliższego sezonu w rozgrywkach Bocheńskiej Klasy B wystartuje nasza drużyna seniorska oparta przede wszystkim na 16 wychowanków naszej szkółki co zapoczątkuje miejmy nadzieję "zdrowy" trend wśród okolicznych zespołów!

Mamy to!

W ostatnim meczu Bocheńskiej Ligi Juniorów Starszych, na wyjeździe drużyna Promienia Mikluszowice pokonała 4:2, bramki: Krystian Data x3, Mateusz Olipra zespół Szreniawy Nowy Wiśnicz i zapewniła sobie tytuł Mistrzowski. Po piorunującym początku kiedy to prowadziliśmy dwoma bramkami w końcówce I połowy na własne życzenie sprowokowaliśmy rzut karny, który wykorzystali gospodarze. Na początku drugiej odsłony daliśmy się nieco zepchnąć do defensywy, ale 3 bramka uspokoiła naszą grę. W samej końcówce Szreniawa znów zdobyła bramkę kontaktową, ale w ostatniej minucie meczu po rzucie karnym ustaliliśmy wynik spotkania i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa!

Pokonaliśmy truności i rywali!

Pomimo niezliczonych problemów organizacyjnych jak i kadrowych jaki spadły na nas przed tym spotkaniem pewnie pokonujemy Błękitnych Krzeczów 3:1, bramki: Damian Józefat, Tomek Pieniądz i Mateusz Olipra. O ile pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była najlepsza to w drugiej wbrew narastającemu zmęczeniu odjechaliśmy rywalom. Co prawda po pierwszej bramce zdołali oni jeszcze "złapać kontakt", ale końcówka należała do nas i przypieczętowaliśmy swoje zwycięstwo. Przed nami teraz ostatni mecz sezonu.

Cenna lekcja w Tarnowie!

W dość okrojonym składzie drużyna Promienia Mikluszowice zdecydowanie musiała uznać wyższość zespołu Iskra Tarnów. Gospodarze zaaplikowali nam 5 bramek, na które mieliśmy wiele okazji by odpowiedź i nawet doprowadzić do remisu natomiast brakowało celności i zdecydowania pod bramką rywali. Była to dobra okazja dla części z naszych zawodników, którzy w ostatnim czasie mieli mniej okazji do zaprezentowania się, by "złapać" trochę meczowych minut. Drużynie Iskry dziękujemy za ugoszczenie na pięknej murawie i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się skonfrontować, tym razem w optymalnym zestawieniu.

KS Promień Mikluszowice ogłasza nabór!

Klub sportowy Promień Mikluszowice ogłasza nabór do drużyn z roczników 2012-2005. Treningi odbywają się w Mikluszowicach na orliku przy ZSP oraz na stadionie KS Promień. Zajęcia prowadzone są przez trenerów posiadających licencję UEFA oraz liczne kursy i szkolenia. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 511-857-835 Kornel Morajka!

Pewnie i wysoko!

Po dość jednostronnym spotkaniu Juniorzy Starsi Promienia Mikluszowice pokonali w wyjazdowym spotkaniu zespół Błękitnych Krzeczów 5:0, bramki: Mateusz Olipra x2, Wiktor Górecki, Filip Mazurek, Krystian Data (rzut karny). Przewaga naszego zespołu uwidoczniła się już na samym początku meczu i nie podlegała wątpliwości przez cały czas jego trwania. Stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji podbramkowych jednak większości z nich nie udało nam się wykorzystać. Wynik mógł i powinien być znacznie wyższy! Dopisujemy sobie kolejne 3 pkt. i pewnie przewodzimy w ligowej tabeli.

Zwycięstwo odebrane w ostatnich minutach!

W okolicznościach nie mających niestety nic wspólnego z "fair play" Juniorzy Starsi Promienia Mikluszowice zremisowali 2:2 z zespołem Szreniawy Nowy Wiśnicz, bramki: Przemek Buczak, Damian Józefat. Od początku nasza przewaga nie ulegała wątpliwości prowadziliśmy grę praktycznie nie schodząc z połowy rywala jednak pomimo kilku dobrym okazjom na początku spotkania nie udało się wyjść na wprowadzenie. Jeden nasz błąd w ustawieniu pod koniec I połowy pozwolił gościom wyjść na prowadzenie, które na początku II połowy zniwelowaliśmy by po chwili wyjść na prowadzenie. Na kilka minut przed końcem jednak pomimo, iż nasz kontuzjowany zawodnik leżał na boisku a zespół czekał na przerwanie gry, zawodnicy Szreniawy przeprowadzili swoją akcję do końca wykorzystując brak naszego prawego obrońcy i doprowadzili do wyrównania. Tym samym po raz kolejny niestety względy pozasportowe zadecydowały w naszej lidze o wyniku końcowym.