09:00-10:30 boisko
Mecz - niedziela 28.07, zbiórka 10:45, Zabierzów Bocheński

Strona Główna

Pokonaliśmy truności i rywali!

Pomimo niezliczonych problemów organizacyjnych jak i kadrowych jaki spadły na nas przed tym spotkaniem pewnie pokonujemy Błękitnych Krzeczów 3:1, bramki: Damian Józefat, Tomek Pieniądz i Mateusz Olipra. O ile pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była najlepsza to w drugiej wbrew narastającemu zmęczeniu odjechaliśmy rywalom. Co prawda po pierwszej bramce zdołali oni jeszcze "złapać kontakt", ale końcówka należała do nas i przypieczętowaliśmy swoje zwycięstwo. Przed nami teraz ostatni mecz sezonu.

Tak jak już wspomniano, do meczu przystępowaliśmy nieco rozproszeni licznymi problemami, które w dniu meczu spadły na nas. Wyjściowy skład zestawiony był w dość eksperymentalny sposób co od początku wpłynęło na brak pewności w rozegraniu. Nerwowość z tyłu przeniosła się na formację ofensywną i pomimo tego, iż tworzyliśmy sobie doskonałe okazję nie potrafiliśmy ich zamienić na gola. Pierwszą, bezbramkową połowę chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Krótka rozmowa w przerwie i drugą część zaczynamy zdecydowanie pewniej. Akcję oskrzydlające nabierają tempa a każdy z naszych zawodników walczy do samego końca. Takie nastawienie wreszcie przynosi efekt. Dobitkę strzału Tomka Pieniądza, na bramkę zamienia Damian Józefat tym samym otwierając wynik spotkania. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu popełniamy fatalny błąd tracąc piłkę w środku pola co po szybkiej kontrze, goście zamieniają na bramkę. Ten mały "wypadek przy pracy" nie zraził nas jednak i pewni swoje gry nadal napieraliśmy. Wreszcie po strzale naszego kapitana Tomka Pieniądza znów objęliśmy prowadzenie. Chwilę później po rajdzie prawą stronę podwyższył jeszcze Mateusza Olipra i mogliśmy cieszyć się z pewnego zwycięstwa.
Dobrą drużynę poznaję się po tym kiedy wygrywa nawet jeśli gra się nie układa. Stare piłkarskie porzekadło sprawdziło się po raz kolejny. To spotkanie było dla nas swoistym testem tego czy pomimo trudności podniesiemy się powalczymy. Po raz kolejny daliśmy radę i pokazaliśmy, że drzemie w nas spory potencjał. Pozostałe mecze nie ułożyły się w odpowiedni dla nas sposób dlatego już w najbliższym spotkaniu w ramach zaległej kolejki w Wiśniczu ostatecznie powalczymy o Mistrzostwo!