KS Promień Mikluszowice
Klub Sportowy - z pasji do piłki nożnej!
Nasz ostatni mecz:
Szreniawa Nowy Wiśnicz :Promień Mikluszowice
2:4
Trenujemy:
wt 20:30-22:00 orlik
czwartek 19:00-20:30 orlik
Mikluszowice
Aktualna rozpiska treningów - kliknij i zobacz!

Orliki
Trening - wtorek 25.06
16:30-18:00 orlik
Trening - czwartek 27.06
16:30-18:00 orlik

Żaki
Trening - poniedziałek 22.07
17:30-19:00 boisko
Trening - środa 24.07
17:30-19:00 boisko


Juniorzy Starsi
Przerwa wakacyjna

Młodziki
Trening - poniedziałek 22.07
16:00-17:30 boisko
Trening - środa 24.07
16:00-17:30 boisko
Trening - piątek 27.07
09:00-10:30 boisko
Mecz - niedziela 28.07, zbiórka 10:45, Zabierzów Bocheński

Strona Główna

Promień Mikluszwice Mistrzem Bocheńskiej Ligi Juniorów Starszych!

Po Mistrzostwie w Lidze Młodzików i Trampkarzy przyszedł czas na zwycięstwo w kategorii Juniora Starszego. Sztuki tej dokonali zawodnicy Promienia Mikluszowice z roczników 2001/2002 (oraz 2003 i 2000) kompletując tym samym "Potrójna Koronę Mistrzowską". Pomimo, iż w naszym składzie przeważali zawodnicy młodsi rocznikowo a ok. połowa klasyfikuje się do młodszej kategorii to nie mieliśmy sobie równych. Rozgrywki zakończyliśmy z 43 punktami na, które złożyło się 14 zwycięstw, remis i jedna minimalna porażka. Stosunek bramek wygląda równie imponująco 66:10 co daje średnią ponad 4 bramki na mecz! O końcowym triumfie zadecydowało zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu, nad drugim w tabeli zespołem Szreniawy 4:2. Teraz przed nami największe z dotychczasowych wyzwań. Już od najbliższego sezonu w rozgrywkach Bocheńskiej Klasy B wystartuje nasza drużyna seniorska oparta przede wszystkim na 16 wychowanków naszej szkółki co zapoczątkuje miejmy nadzieję "zdrowy" trend wśród okolicznych zespołów!

Oczywiście można stwierdzić, iż rozgrywki te nie były bardzo wymagające ponieważ na początku brało w nich udział 5 zespołów a na wiosnę po wycofaniu się zespołu Polanki już tylko 4. Pewnie i tak, ale inna perspektywa nadaje wgląd w to jak z wewnątrz wyglądały nasze realia. Był to najtrudniejszy sezon w przeciągu naszej wspólnej, 7- letniej przygody z piłką. Przede wszystkim w letnim okresie z naszym zespołem pożegnał się wieloletni bramkarz i ostoja defensywy Mikołaj Wilczek. Na wypożyczenie udał się także dotychczasowy kapitan i "klucz" środka pola Jakub Pasiut oraz pewniak w obronie Wiktor Górecki. Na temat tych transferów wiedzieliśmy już od dawna i byliśmy przygotowani na ich następstwa. Dodatkowo nie udało się spełnić formalnych wymogów do gry w I Tarnowskiej Lidze Juniorów Starszych i musieliśmy zadowolić się grą w II Lidze Bocheńskiej co po doświadczeniach lat wcześniejszych nie napawało chyba nikogo motywacją. Okres przygotowawczy nie przebiegał również gładko, ale początek rundy jeśli chodzi o wyniki był pozytywny. W I serii gier odnotowaliśmy komplet zwycięstw. II seria gier rozpoczęła się niestety od pechowej porażki a dodatkowo wciąż naszą kadrę osłabiały przewlekłe urazy i kontuzje odniesione w pierwszym meczu sezonu. Mimo zaciętej walki z drugą w tabeli drużyną Szreniawy wytrzymaliśmy presję i wygraliśmy wszystkie spotkania do końca rundy dzięki czemu po tej części sezonu byliśmy liderem, ale jedynie dzięki lepszej różnicy bramkowej. Niestety w zimowym oknie transferowym pożegnało się z nami kolejnych 5 zawodników, którzy do tej pory stanowili o sile zespołu. Część z tych decyzji to były powroty z wypożyczenia do macierzystych zespołów natomiast część była zaskoczeniem i postawiła nas w bardzo ciężkiej sytuacji przed startem rundy wiosennej. Teraz możemy już napisać to oficjalnie. Do tej fazy sezonu przystąpiliśmy jedynie z 15-osobową kadrą co w kontekście kilkumiesięcznej gry wydawało się misją niemożliwą do zrealizowania pod kątem zwycięstwa. Jednakże misje pozornie niemożliwe to specjalność naszego zespołu. Świadomi wyzwania jakie przed nami stoi od samego początku byliśmy bardzo zmobilizowani i wzajemnie motywowaliśmy się do regularnego trenowania, przede wszystkim dyspozycyjności pod kątem meczów. Początek był bardzo obiecujący pomimo pechowego remisu w drugiej kolejce z bezpośrednim rywalem do awansu. Byliśmy w tym meczu znacznie lepsi i pomimo straty zwycięstwa w ostatnich minutach mieliśmy przekonanie o swoich wysokich umiejętnościach co pozwoliło nam wygrać wszystkie mecze do końca a zwłaszcza ten decydujący w ostatniej kolejce. Rok wcześniej na tym samym stadionie w Nowym Wiśniczu schodziliśmy z murawy z lekkim niedosytem po bezbramkowym remisie, który zepchnął nas z ligowego podium. Tym razem zostaliśmy dłużej......aby świętować.
Oprócz samej jakże trudnej misji wygrania Ligi Juniorów Starszych równocześnie w życie wcielony został projekt "drużyna seniorów" dzięki czemu już od stycznia w naszych treningach uczestniczyli potencjalni zawodnicy, którzy mieliby wesprzeć naszych młodych zawodników w najstarszej kategorii wiekowej. Uczestniczyli oni również w niektórych meczach sparingowych rozegranych w komplecie przeciwko zespołom seniorskim.
Z tego miejsce w imieniu drużyny chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego sukcesu. Zarządowi Klubu, Gminie Drwinia, zaprzyjaźnionym firmom oraz prywatnym osobom. Bez byłoby to niemożliwe. Było na prawdę ciężko, ale pokonaliśmy wszystkie trudności i pokazaliśmy prawdziwy charakter. Wyrazy wdzięczności należą się również Klubowi Sportowemu Żubr Gawłówek, który w trakcie trwania rundy wiosennej użyczał nam boiska w roli gospodarza na czas trwania prac na naszym boisku. Wszystkie te liczne przeciwności zadziałały na nas motywująco i pozwoliły stworzyć prawdziwą drużynę. Teraz po raz kolejny możemy przytoczyć cytowaną przez nas sentencję "Nieważne, jak mocno uderzasz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak się zwycięża!" ~ Rocky Balboa. Nic dodać, nic ująć! Tymczasem udajemy się na zasłużony odpoczynek w trakcie, którego już myślami jesteśmy przy następnym sezonie.
W lipcu 2012 roku na boisku w Mikluszowicach odbył się pierwszy "trening" grupy chłopców z roczników 2003-2000, w którym udział wzięło 14 zawodników. Dzisiaj ta drużyna ma za sobą liczne zwycięstwa i tytuły, ale co najważniejsze zrealizowany został cel nadrzędny. Właśnie wychowaliśmy 16 zawodników, którzy od najwcześniejszych lat swojej przygody z piłką związani są z naszym klubem i stanowić będą o sile Promienia w najbliższych latach!
Melduje wykonanie zadania! :-)

Pamiątki klubowe!


  • Szalik w cenie 15 zł
  • Propoczyk - 10zł.
Można kupić pod numerem tel. 660 789 071 lub na treningu Młodzików.

Wspiera nas!


Electricon
Ared
Gomar
Spree

Treningi - Mikluszowice

  • Stadion Promienia
  • "Orlik"
  • hala sportowa Zespołu Szkół
    w Mikluszowicach

O Klubie

Założona w lipcu 2012 organizacja, która na celu ma zrzeszanie młodych chłopców, którzy chcą aktywnie oraz ambitnie spędzić swój wolny czas, rozwijajac swoja pasję do sportu, jakim jest piłka nożna